Habercininyeri

YOK ARTIK !! YAZIKLAR OLSUN !! Şimdi de Anne ile Evliliği Savundu! TEPKİ İÇİN PAYLAŞIYORUZ..

YOK ARTIK !! YAZIKLAR OLSUN !! Şimdi de Anne ile Evliliği Savundu! TEPKİ İÇİN PAYLAŞIYORUZ..
  • Genel / Gündem
  • 01 Nisan 2018
  • YOK ARTIK !! YAZIKLAR OLSUN !! Şimdi de Anne ile Evliliği Savundu! TEPKİ İÇİN PAYLAŞIYORUZ.. için yorumlar kapalı
  • 13.427 KEZ OKUNDU

Şimdi de Anne ile Evliliği Savundu!

Daha önce “kızlar’ın pantolon giymesinin, kaşlarını aldırmasının, üniversiteye gitmesinin günah olduğunu” söyleyen ilahiyatçı İhsan Şenocak’ın Twitter’dan paylaştığı yeni mesajlarla tartışma yarattı. Şenocak, “İslam Hukuku, inancına göre annesiyle evlenen Mecusi’ye karışmaz. İslam esas alınsın; isteyen nikâhını Müftülük’te, karşı çıkan kilisede kıysın” ifadesini kullandı. Şenocak’ın sözleri sosyal medya kullanıcıları tarafından enseste davet olarak yorumlandı.

BirGün’de yer alan habere göre, müftülere nikâh yetkisi veren yasayla ilgili bir tweet atan Şenocak şöyle yazdı:

”İslam Hukuku, inancına göre annesiyle evlenen Mecusi’ye karışmaz. İslam esas alınsın; isteyen nikâhını Müftülük’te, karşı çıkan kilisede kıysın.”

 

 

Şenocak aynı zamanda kendisi gibi gerici olan ve yakın zaman ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ten hakkında soruşturma açılan Kadir Mısıroğlu’na da sahip çıktı. Şenocak’ın Mısıroğlu ile ilgili paylaşımları şöyle:
Bu milletin evlatları nezdinde Kadir Mısıroğlu nun Lozan’dan Abdülhamid’e kadar her bir eseri kalemle kazanılmış bir zaferdir. Kadir Mısıroğlu sadece kitap yazmadı. Dinine ve tarihine kastedilen bu milletin yoluna, yeniden onu karargâhına götürecek işaretler koydu.”

Şenocak’ın skandal paylaşımları bununla da bitmiyor. Evlenmeyen ve dışarı çıkıp eğlenmek isteyen kadınları da hedef alan Şenocak “Evlenmeyen, ömrü klüplerde geçen, güzelliği istismar edilen bir kadın 60 yaşına geldiğinde kapısını kim çalar? Kadın istismarına dur, diyelim!” ifadelerini kullandı.

Bu ilk skandalı değil

Şenocak daha önce de pantolon giyen kadınları ve onların babalarını hedef almış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Nasıl ki bir çoban, koyunları ateşe atsa o çobanın ceza almasını istersiniz, bir baba da çocuklarını cehennem ateşinden korumalıdır. Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü

KAYNAK .rahatsiz.biz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ