Habercininyeri

YARIN İÇİN İSTANBULLULARA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU ! OKUYALIM PAYLAŞALIM !!

YARIN İÇİN İSTANBULLULARA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU ! OKUYALIM PAYLAŞALIM !!
  • Genel / Gündem
  • 04 Şubat 2018
  • YARIN İÇİN İSTANBULLULARA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU ! OKUYALIM PAYLAŞALIM !! için yorumlar kapalı
  • 1.554 KEZ OKUNDU

İBB: Yarın 16 bin servis aracı trafiğe çıkacak


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yarın 5 bin 771 okulda 3 milyona yakın öğrencinin, 143 bin öğretmenin ders başı yapacağını ve 16 bin servis aracının trafiğe çıkacağını duyurdu. İBB’nin yaptığı açıklamada, 1 hafta boyunca okul trafiğini etkileyecek yol ve kazı çalışması yapılmayacağı belirtilerek, “İstanbulluların toplu taşıma araçlarını tercih etmesi için metro, tramvay, metrobüs ve otobüs hatlarına ek seferler koyduk. Vatandaşlarımızdan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istirham ediyoruz” uyarısında bulunuldu.
İBB yaptığı açıklamada, 1 hafta boyunca okul trafiğini etkileyecek yol ve kazı çalışması yapılmayacağını belirterek, olası kazalar için trafikte çok sayıda çekicinin de hazır bulundurulacağını belirtti. İBB, İstanbul Trafik Zabıtasının, polis ve jandarma ekipleriyle birlikte trafiğin açık tutulması için çalışacağını kaydetti.

UYSAL: EK SEFERLER KOYDUK

İBB Başkanı Mevlüt Uysal da konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “İstanbulluların toplu taşıma araçlarını tercih etmesi için metro, tramvay, metrobüs ve otobüs hatlarına ek seferler koyduk. Vatandaşlarımızdan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istirham ediyoruz. Velilerimizden de çocuklarını okula özel araçlarıyla götürmek yerine okul servislerini tercih etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ