Habercininyeri

Son Dakika…Akşener’in “dahi” çocuğu Ermeni çıktı !

Son Dakika…Akşener’in “dahi” çocuğu Ermeni çıktı !
  • Genel / Gündem
  • 31 Mart 2018
  • Son Dakika…Akşener’in “dahi” çocuğu Ermeni çıktı ! için yorumlar kapalı
  • 3.062 KEZ OKUNDU

İYİ Parti’nin teknoloji ve bilişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Taylan Yıldız hakkında şok gerçek ortaya çıktı.

TAYLAN YILDIZ ERMENİ ASILLIMeral Akşener’in İYİ Parti kurucularından olan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Google’nin dahi çocuğu olarak lanse edilen Taylan Yıldız Ermeni asıllı çıktı.NİÇİN GİZLEDİ?İYİ Parti kurucular kurulu ve GİK Üyesi olan Elmas Giragos’un Ermeni asıllı olduğu biliyordu. Giragos, “Kiliseye giderim, Allah’ımı bilirim.

 

Ben Ermeniyim asla özümü saklamam. Türk vatandaşıyım ama ırkım Ermeni. Vatanımı bayrağımı seviyorum ve Türkiye’de yaşamaktan, Atatürk’ün çocuğu olmaktan gurur duyuyorum” açıklamasında bulunmuş ve Akşener’in “Abdullah Öcalan Ermeni dölüdür” sözü üzerine de, “”Terörden kaynaklı böyle demiş olabilir, kendisi eski içişleri bakanı aynı zamanda.

 

 

Kardeşi şehit olduğu için duygusallıktan dolayı böyle demiş olabilir. Kadınlar daha hassas oluyorlar” demişti.Giragos Ermeni kökenini açıklamakta herhangi bir endişe duymazken, Google’ın “dahi çocuğu” olarak lanse edilen Taylan Yıldız’ın Ermeni kökenini gizlemesi oldukça yadırgandı.YILDIZ “ÇÖZÜM” İÇİN DİYARBAKIR’A YÜRÜMÜŞMüzisyen kimliğiyle bilinen ve bir zamanlar Kardeş Türkülerde de müzik yapan “dahi çocuk” Taylan Yıldız, 2015 yılında “Çözüm” için oluşturulan 106 kişilik barış grubuna da katılmış ve Diyarbakır’a yürümüş.Agos gazetesinin haberine göre; Taylan Yıldız’ın dahil olduğu 106 kişilik barış grubu, 30 Aralık 2015’te Diyarbakır’da barış, yeniden müzakere ve Meclis’in çözümden yana aktif tavır almasını talep etmiş ve buluşmada barış çağrısı iki dilde kamuoyuyla paylaşmış.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ