Habercininyeri

SON DAKİKA ! GÖKÇEK VE ARINÇ BİR BİRİNE GİRDİ !!!

SON DAKİKA ! GÖKÇEK VE ARINÇ BİR BİRİNE GİRDİ !!!
  • Genel / Gündem
  • 10 Şubat 2018
  • SON DAKİKA ! GÖKÇEK VE ARINÇ BİR BİRİNE GİRDİ !!! için yorumlar kapalı
  • 1.232 KEZ OKUNDU

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a attığı tweet’i nedeniyle açtığı 50 bin TL’lik tazminat davası bugün başlıyor.

Arınç, Gökçek’in fotoğrafıyla birlikte “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir” yazılı mesajı twitterdan paylaşmıştı.

Gökçek ise Arınç’a 50 bin liralık tazminat davası açmıştı. Bülent Arınç, Melih Gökçek’in belediye başkanlığından istifa etmesinin ardından o tweeti kaldırmıştı.

GÖKÇEK: “ARINÇ BAŞBAKAN OLACAKTI”

Dava dosyasına göre Gökçek, 14 Mart’ta televizyon programında, “…Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş olacaktı. Bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir. ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti” iddiasında bulundu.

ARINÇ: “ALTINI KİRLETMİŞ”

Arınç da Twitter’da ve katıldığı bir televizyon yayınında “Bir Hint atasözünde denir ki ‘Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmamakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir’. Gökçek hezeyanlarını bu açıdan değerlendirmek ve ciddiye almamak gerekir” demişti.

50 BİN TL’LİK TAZMİNAT DAVASI

Gökçek, 22 Mart’ta Arınç hakkında dava açtı. Gökçek’in avukatı, Arınç’ın alenen hakaret ve iftirada bulunduğunu savunarak, 50 bin TL tazminat istedi.

Arınç’ın avukatı Yakup Erikel ise cevap dilekçesinde “Hakaret kastı yoktur. Kendisine davacı tarafından isnat edilen iddiaların karşılığında müvekkilimiz, kendisini ifade özgürlüğü kapsamında bu şekilde ifade etmiştir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ