Habercininyeri

SON DAKİKA !! ELEKTRİĞE BÜYÜK ZAM

SON DAKİKA !! ELEKTRİĞE BÜYÜK ZAM
  • Genel / Gündem
  • 30 Mart 2018
  • SON DAKİKA !! ELEKTRİĞE BÜYÜK ZAM için yorumlar kapalı
  • 837 KEZ OKUNDU

EPDK açıkladı: Elektriğe zam geldi!
Yılbaşında elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 8.8 zammın ardından yeniden zam geldi. Zam oranlarına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan yapılan açıklamada, “Elektrik fiyatlarına 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere ortalama yüzde 2,89 zam yapıldı” denildi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatlarında ortalama yüzde 2,89 artış yapıldığını bildirdi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, EPDK’nin son kurul toplantısında zam kararı aldıklarını söyledi.

Elektrik fiyatlarının serbest piyasa koşullarında belirlendiğini ve dövizde yaşanan artışlar gibi unsurların bu maliyetleri etkilediğini belirten Yılmaz, “Son yaptığımız kurul toplantısında görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan nihai fiyatlarda, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ortalama yüzde 2,89 artış ihtiyacı hasıl olduğunu gördük.” dedi.

Yılmaz, elektrikte ortaya çıkan maliyet artışlarının biriktirilerek yıl sonunda toplu bir zam olarak yansıtılmasının doğru bir uygulama olmayacağına işaret ederek, “Bu durumdan hem vatandaşımız zarar görür hem de sektörümüz. İhtiyaç hasıl olması halinde küçük düzeyli bu tip fiyat artışlarını uygulamak hem tüketicimiz hem de sektörümüz için daha doğru olacaktır.” diye konuştu.

Elektrik fiyatlarına en son 1 Ocak’ta yüzde 8,8 zam yapılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ