Habercininyeri

Son Dakika..Bir Çınar Daha Devrildi..Türkiye Babasını Kaybetti! Sanat Dünyası Şokta !

Son Dakika..Bir Çınar Daha Devrildi..Türkiye Babasını Kaybetti! Sanat Dünyası Şokta !
  • Genel / Gündem
  • 02 Nisan 2018
  • Son Dakika..Bir Çınar Daha Devrildi..Türkiye Babasını Kaybetti! Sanat Dünyası Şokta ! için yorumlar kapalı
  • 5.149 KEZ OKUNDU

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Dursun Ali Sarıoğlu yaşamını yitirdi. 81 yaşındaki usta oyuncunun kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.
hurriyet.com.tr’nin ulaştığı ünlü sanatçının eşi Elif Sarıoğlu şunları söyledi: Eşim yıllar önce baypass ameliyatı geçirmişti. Düne kadar ciddi bir sağlık sorunu yoktu. Ama dün bazı sıkıntıları ortaya çıktı. Hastaneye kaldırdık ama bu sabah kaybettik” dedi.

 

 

ÇOK ÖZEL BİRİYDİ

Tatlı Kaçıklar dizisinde birlikte rol aldığı Mehmet Ali Erbil:

Çok özel biriydi. Değerini, yeteneğini tam insanların fark edemediği bir sanatçıydı. Haketmediği bir yerdeydi. İnsan olarak da kişilik olarak da çok farklı biriydi. Düzgün, sağlam karakterli biriydi. En ufak bir ters konuşmasını bile duymadık, yıllarca çalışıp. Nur içinde yatsın. Allah ailesine sabır versin.

 

 

 

DURSUN ALİ SARIOĞLU KİMDİR?

Ekonomik nedenlerle ilköğretimden sonra eğitim alamayan Dursun Ali Sarıoğlu, 10 yaşlarındayken İstanbul’a gelerek vasıfsız çocuk işçi olarak birçok işte çalıştı. 1960’lı yılların ikinci yarısında açılan bir tiyatro oyunculuğu sınavından başarıyla çıkarak çeşitli tiyatro topluluklarında 30 civarında rolde oynadı. Kamerayla geç tanışan sanatçı, 1982 yılından itibaren sinema ve dizi filmlerde çeşitli roller üstlendi.
Karakter oyuncusu olan Sarıoğlu, genellikle “Karadeniz tiplemeleri”yle tanınmaktadır. Ancak en bilindik rolleri, 1992’de rol aldığı “Ana” adlı dizide, “Çat çat çat, kel Behzat!” ve “Yaşasın kötülük!” replikleriyle tanınan mafya babası “Kel Behzat” karakteri, 1996 yılında rol aldığı “Tatlı Kaçıklar” adlı dizideki “Tarumar” adlı mafya babası karakteri ve “Yasemince” programında canlandırdığı komiser karakteridir.

 

 

Dursun Ali Sarıoğlu hayatını kaybetti
Milyonların Tatlı Kaçıklar dizisinde izleyip sevdiği Dursun Ali Sarıoğlu hayatını kaybetti.

Yıllar önce baypass ameliyatı geçirmiş olan 81 yaşındaki Dursun Ali Sarıoğlu kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Geride bıraktığımız akşam geçirdiği kalp krizi sonrası apar topar hastaneye kaldırılan usta oyuncu ne yazık ki sabah saatlerine doğru hayatını kaybetti.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 81 yaşındaki Dursun Ali Sarıoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ