Habercininyeri

SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR!

SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR!
  • Genel / Gündem
  • 17 Şubat 2018
  • SEDA SAYANDAN KÖTÜ HABER! BİLETİNİ KESTİLER KALEMİNİ KIRDILAR! için yorumlar kapalı
  • 36 KEZ OKUNDU

RTÜK “Ahlakı Etkiliyor” Deyip Seda Sayan’a Cezayı Kesti

RTÜK cezaları tek tek keserken bir ceza da Seda Sayan’a geldi. “Genel ahlakı bozuyor” gerekçesiyle Sayan’ın programına durdurma kararı getirildi.

Show TV’de Seda Sayan hafta içi her gün magazin ağırlıklı programını sunmaya başladı.16.00’da başlayan ve ana habere kadar devam eden program bugün ekrana gelmedi. Gerekçe ise programın RTÜk tarafından durdurulması çıktı

RTÜK’TEN CEZA Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen cezaya göre Seda Sayan’ın programı bir süre daha yayınlanmayacak. Kanalı açanlar Gönül Sultanları adlı belgesel ve şu yazıyla karşılaşıyor:

”Bu program, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun /47 sayılı toplantısında alınan 11 nolu kararı uyarınca, kuruluşumuzun 2, 3, 7, 10 ve 14 Kasım 2017 tarihlerinde saat 15.30’da yayınladığı Seda ve Uğur’la adlı programda, 6112 sayılı kanunun 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan,

Yayın hizmetleri; ”Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ilkesinisin ihlali nedeniyle idari tedbir uygulanması sonucu yayını durdurulan program yerine yayınlanmaktadır”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ