Habercininyeri

SARAY’ın desteklediği cemaatlar’dan Akp’ye Büyük Şok Tehlike Büyük.!

SARAY’ın desteklediği cemaatlar’dan Akp’ye Büyük Şok Tehlike Büyük.!
  • Genel / Gündem
  • 16 Mart 2018
  • SARAY’ın desteklediği cemaatlar’dan Akp’ye Büyük Şok Tehlike Büyük.! için yorumlar kapalı
  • 4.097 KEZ OKUNDU

Hedefteki ‘hocalar’la görüşen Cübbeli’den Erdoğan’a mesaj: “Karşı taraf safları sıklaştırıyor… Tehlike çok büyük”

 

Cübbeli Ahmet ‘fetvası dinlenmez’ dediği Nurettin Yıldız’ı niye ziyaret etti.
“Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız’ı, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ziyaret etti. Ziyarete İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve İslamcı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek de katıldı. Ahmet Ünlü ziyareti kendisinin organize ettiğini sohbetinde açıkladı. Ünlü, “Karşı taraf safları sıklaştırırken boş mu duralım?” dedi.

 

 

Buluşma akıllara Cübbeli’nin Nurettin Yıldız’la ilgili konuşmalarını getirdi.

Nurettin Yıldız’la sohbete giden Cübbeli, daha önceki fetvalarında “Nurettin Hoca’nın sohbeti dinlenmez” demişti.

Cübbeli Ahmet “Nurettin Yıldız ‘Allah Gökte mi Yerde mi Hala Alimler Bu İşi Halledemedi’ Diyerek Ehli Sünnet İtikadını Dışlamıştır!” notuyla paylaştığı videoda ise Nurettin Yıldız’ı “ehli sünnet dışı ilan ederek” şöyle konuşmuştu:

“Yılmaz Özdil, ‘Bu ketçabı böyle konuşursa bunlara kadınbudu köfte, vezir parmağı ne olacak diyor.’ Bir dalga, bir hakaret… Bu benim kanıma dokundu. Ben de bunun üzerine Nurettin Hoca’yı, İhsan Şenocak Hoca’yı, Mehmet Emin Yıldırım Hoca’yı aradım. Karşı taraf safları sıklaştırıyor. Hepsi birden haremlik-selamlık, helal-harama girdiler. Bizim ehli sünnet üst kimliği altında sorunlarımızı çözmemiz lazım. Tehlike çok büyük çünkü bu ilahiyatlardaki reformist Yaşar Nuri (Öztürk) kafası yeni bir din çıkartmaya çalışıyor.”

“O da diyor ki ‘Allah yerde midir gökte midir’ sorusuna, ‘Bu iş ihtilaflıdır diyen adam ehli sünnet olur mu?’ diyor. Ben Nurettin Hoca’nın böyle bir konuya girdiğini veya cevap verdiğini bilmiyorum. Bir sitesi var herhalde her şeye fetva veriyor. Ben de dedim ki sesini arayın. Sesini bulamayınca dedim o zaman resmi bir adresi vardır herkesin. Resmi adresinden yayınladığı bir fetva vardır. Bunun üzerine getirdiler fetvayı. Çok büyük bir sıkıntı doğdu.

‘Bazı Müslümanlar Allah her yerdedir diyor, bazı Müslümanlar göktedir’ diyor doğrusu hangisidir demiş soruyu soran. Cevap ise ‘Bu asırlardan beri tartışılıyor.! Hobbala… Allah ne yerdedir ne göktedir, Allah mekandan münezzehtir. Tartışıldığını bile ilk duyuyorum. Tartışılıyor Vahabilerle Ehli Sünnet arasında tartışılıyor. Ehli Sünnet arasında böyle bir tartışma yok.

“DİNLEMENİZE BEN FETVA VERMEM”

Cübbeli Ahmet, “İhsan Şanocak, Metin Balkanlıoğlu ve Mehmet Talu gibi Hocalarımız Asla Nurettin Yıldız ile Kıyas Edilemez!” notuyla paylaştığı videoda ise “Kimleri dinleyeceğimize dikkat edelim. Kimlere fetva soracağımıza dikkat edelim. Allah muhafaza da koca karıların, nenelerin bildiği Allah gökte değil, Allah mekandan münezzehtir şeyini bile bu hala halledilmedi, gökte diyen de Allah’a hürmet ediyor diye konuşan yazan bir kimseyi dinlemenize ben fetva veremem. Çünkü itikadi konu. Ben burada durmak zorundayım” ifadelerini kullanmıştı.

NİYE ZİYARET ETTİK?

Cübbeli Ahmet ziyaretin nedenini sohbetinde anlattı. “Nurettin Yıldız hoca üzerinden başlatılan süreç tehlikeli. Tahribat yapıldı. Herkes birşey konuşmaya başladı” diyen Ünlü, Mustafa Karataş’ı hedef gösterdi. Diyanet’te çalışan Karataş’ın sözlerini aktaran Ünlü, “Laf dolanıp dolaşıp İsmailağa Cemaati’ne getiriliyor. Bütün suçlamlaar haremlik selamlık cemaatlerin ne kadar sapık olduğuna getiriliyor” dedi.

Görüşmeyi kendisinin organize ettiğini söyleyen Ünlü, “Karşı taraf safları sıklaştırırken biz boş mu duralım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ