Habercininyeri

Saksının Dibine Yumurta Koydu. 6 Hafta Sonra Olanlara Gerçekten İnanamayacaksınız!

Saksının Dibine Yumurta Koydu. 6 Hafta Sonra Olanlara Gerçekten İnanamayacaksınız!
  • Genel / Gündem
  • 17 Şubat 2018
  • Saksının Dibine Yumurta Koydu. 6 Hafta Sonra Olanlara Gerçekten İnanamayacaksınız! için yorumlar kapalı
  • 27 KEZ OKUNDU

Saksının Dibine Yumurta Koydu. 6 Hafta Sonra Olanlara Gerçekten İnanamayacaksınız!……

İtiraf ediyorum. Bahçemle ne kadar ilgilensem de bir bahçıvan kadar iyi değilim. Peki siz de benim gibi bahçeyle uğraşmayı seviyor fakat çok bilginiz yoksa ne yapıyorsunuz?

Tabii ki her zaman profesyonellerden tavsiye almakta fayda var. Az sonra okuyacağınız kulağa tuhaf gelebilir. Ancak profesyoneller tarafından sıkça kullanılan bir yöntemmiş.

Malzemeler: Saksı Toprak Çiğ yumurta Bitkinizi dikmek için önce bahçede bir nokta belirleyin. Seçeceğiniz yer yetiştireceğiniz bitkiye uygun bir konumda olmalı.

Yumurta kabuklarının içerdikleri kalsiyum ve diğer mineraller sayesinde toprağı beslediğini biliyorsunuzdur. Muhtemelen duymadığınız şey de yumurtanın tamamını toprağa bırakmak. Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta kabuğu sayesinde hem mineral kaynağı olacak hem de yumurtanın içindekiler bitkinizin kökünün çürümesini engelleyecek.

Bitkinizi dikeceğiniz yeri seçin. Yumurtanızı toprağa koyun ve üzerine toprak serpin. Yumurtanız çürümeye başladıkça, toprak mineral dolacak. Birçok kişi bunu denedi ve olumlu sonuç aldı. Profesyonel bahçivanların yumurta haricinde muz ile de bunu yaptığı biliniyor. Hemen deneyin. Size tavsiyem son kullanma tarihi geçmiş yumurtaları kullanmanız. Böylelikle yumurtanızı israf etmiş olmayacaksınız. Yukarıdaki yöntemi bahçenizde denemeye hazır mısınız?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ