Habercininyeri

METEROLOJİDEN FLAŞ UYARI !! HAFTA SONU DIŞARI ÇIKACAKLAR AMAN DİKKAT !

METEROLOJİDEN FLAŞ UYARI !! HAFTA SONU DIŞARI ÇIKACAKLAR AMAN DİKKAT !
  • Genel / Gündem
  • 17 Şubat 2018
  • METEROLOJİDEN FLAŞ UYARI !! HAFTA SONU DIŞARI ÇIKACAKLAR AMAN DİKKAT ! için yorumlar kapalı
  • 13 KEZ OKUNDU

Yapılan son değerlendirmelere göre: Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar’ın güney çevreleri ile hafif olmak üzere İstanbul’un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa’nın kuzey ve doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyıları ile Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; bu akşam saatlerinde Antalya’nın batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Kumluca, Kemer, Korkuteli), yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cumartesi) Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında; Hatay, Osmaniye, Adana, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve kuzeydoğu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in doğusu ile bu akşam saatlerinde Marmara ve Antalya’nın batı ilçelerinde kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Bu akşam saatlerinde Antalya’nın batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Kumluca, Kemer, Korkuteli), yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli(21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım riski, görüş mesafesinde azalama, trafikte aksama vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu ve kuzeydoğu yönlerden Doğu Akdeniz’in doğusu ile bu akşam saatlerinde Marmara ve Antalya’nın batı ilçelerinde kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cumartesi) Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında; Hatay, Osmaniye, Adana, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (Görüş mesafesinde azalama, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu yakası, Sakarya Yalova, Kocaeli, Bilecik, Balıkesir’in kuzeyi ile Bursa’nın kuzey ve doğu çevrelerinin kısa süreli olmak üzere yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR 4°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri yer yer hafif yağmurlu

EDIRNE 2°C, 11°C
Parçalı bulutlu

ISTANBUL 6°C, 9°C
Çok bulutlu, Anadolu yakası kısa süreli olmak üzere yer yer hafif yağmurlu

KIRKLARELI 1°C, 11°C
Parçalı bulutlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Muğla, Denizli ve Afyon’un güney kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuzeyinin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR 2°C, 12°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney kesimleri yağmurlu

IZMIR 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANISA 6°C, 14°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA 4°C, 17°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın (Cumartesi) zamanla Orta ve Doğu Akdeniz’in yağmur ve sağanak, batı kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya’nın batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Kumluca, Kemer, Korkuteli), yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Hatay çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın Antalya’nın batı ilçeleri ile Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde doğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olacağı tahmin ediliyor. Bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cumartesi) Doğu Akdeniz’in doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

ADANA 11°C, 20°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kısa süreli olmak üzere yer yer hafif yağmurlu geçecek. Rüzgarın doğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olması, il genelinde toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

ANTALYA 11°C, 22°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Elmalı, Kumluca, Kemer, Korkuteli) kuvvetli (30-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

BURDUR 3°C, 15°C
Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yağmurlu

HATAY 9°C, 14°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) il geneli yer yer kuvvetli olmak üzere (21-50 kg/metrekare) sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın doğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olması, il genelinde toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI 4°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKISEHIR 3°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ 1°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BOLU 1°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 7°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer hafif yağmurlu

KARABÜK 3°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 6°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

AMASYA 3°C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

ARTVİN 8°C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 8°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 8°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, Bingöl, Hakkari, Şırnak ve Van’ın güney kesimleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin güneyinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda don olayı bekleniyor.

ERZURUM -3°C, 5°C
Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

HAKKARİ 0°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -8°C, 5°C
Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

MALATYA 4°C, 13°C
Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yer yer hafif yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevrelerinin, yarın (Cumartesi) bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Cumartesi) bölgenin batısında Gaziantep, Kili ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

BATMAN 3°C, 12°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli hafif yağmurlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DIYARBAKIR 5°C, 11°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli hafif yağmurlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

GAZIANTEP 6°C, 12°C
Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) il geneli yer yer kuvvetli olmak üzere (21-50 kg/metrekare) sağanak yağışlı geçecek. İl genelinde toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

SIIRT 6°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Ege ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı, batısı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in güney ve doğusu yer yer hafif yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 6 (20-40 km/sa) yarın öğleden sonra doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeydoğusu yer yer hafif yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, güneyi bu akşam saatlerinde yer yer sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), açıkları 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Akdeniz’in batısında yer yer kuvvetli olmak üzere geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları gece doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) yarın öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Antalya körfezi 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ