Habercininyeri

FLAŞ HABER !! ÜNLÜ TÜRKÜCÜ ARİF SAĞ’IN SON HALİ !!!

FLAŞ HABER !! ÜNLÜ TÜRKÜCÜ ARİF SAĞ’IN SON HALİ !!!
  • Genel / Gündem
  • 19 Şubat 2018
  • FLAŞ HABER !! ÜNLÜ TÜRKÜCÜ ARİF SAĞ’IN SON HALİ !!! için yorumlar kapalı
  • 35 KEZ OKUNDU

Arif Sağ ilk kez son halini gösterdi! Sıradışı kanser tedavisi
Kanser olan Arif Sağ tedavi için Küba’da sıradışı bir yönteme başvurdu. Peki Arif Sağ ne kanseri, nasıl bir tedavi aldı? Arif Sağ’ın eşi Yıldız Sağ da kanserden hayatını kaybetmişti. Arif Sağ’ın son hali ve merak edilen çocukları…


Kanser olan Arif Sağ tedavi için Küba’da sıradışı bir yönteme başvurdu. Arif Sağ’ın eşi Yıldız Sağ da geçen yıl kanserden hayatını kaybetmişti. Peki Arif Sağ ne kanseri, nasıl bir tedavi gördü, çocukları Aslı ve Tolga Sağ kimdir? Ünlü sanatçı Arif Sağ kaç yaşında ve aslen nereli? Kansere yakalandıktan sonra Arif Sağ ilk kez son haline ilişkin görüntülerini twitter hesabından paylaştı. İşte Arif Sağ’ın son hali ve merak edilen sıradışı tedavisi hakkında bilgiler;


ARİF SAĞ NE KANSERİ : Türk Halk Müziği’nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Türkiye’de kemoterapi tedavisi gören Arif Sağ doktorunun önerisi ile Küba’da sıradışı bir yönteme başvurdu. 5 gün Küba’da kalan Arif Sağ dönüşünde kanser sonrasındaki görüntülerini de ilk kez paylaştı.


Küba’daki tedavisini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Arif Sağ hayli sağlıklı görünürken ilk kez merdivenleri tek başına çıktığını söyledi. Arif Sağ Küba’daki tedavisiyle ilgili merak edilenleri de anlattı.
ARİF SAĞ’IN KÜBA’DAKİ TEDAVİSİ : -“Doktorum ‘Küba’da bir ilaç varmış, oradaki tedaviyi görmeni öneririm’ dedi. Dışarıdan birilerini anlatsa kesinlikle gitmezdim. Ben bilime inanırım. Bilim Küba’daki ilacı kabul ettiği için kabul ettim, gittim. Orada müthiş bir insani disiplin ile karşılaştım. Yüzü asık, üzgün bir adam görmedim. Böyle bir şey yok. Herkes keyifli. Sokakta şarkı söyleyerek yürüyorlar.
KANSER İLACI 100 DOLARA : İlacın şişesi orada 100 dolar ise, burada 2700. O ilaçlar, kendi halkına bedava. Hastanedeki tüm tedavi bedava. Kanser oranı sıfır gibi duruyor. İnsanlar huzurlu. Ekmek, yiyecek, her şey ev, hastane, okuma, bedava. Bir insanın yaşamı için ne varsa hepsi bedava. Devlet bir de olur ya, lazım olur diye 30 lira da veriyor.”

DİL ALTINA DAMLA TEDAVİSİ : Arif Sağ, Küba’da dil altına damlatılan bir damla tedavisi uygulandığını, bunu Türkiye’de sürdüreceğini anlatarak şu bilgileri paylaştı: “Bir insan gözlüğü, şeker hastası insülini nasıl sürekli kullanmak zorunda ise, bu ilacı da öyle kullanacaksın. Ha gözlük takmışsın ha bu damlayı kullanacaksın. Buradaki doktorum da aynı şeyi söyledi.

-Küba’ya gidişim hayatımı disipline etti. Saat 07.00’de kahvaltı, öğle, akşam yemeği zorundasın. Böyle bir durumun içine soktu. Ben 1-2 haftada diş fırçalayan adamdım. Şimdi dil altı damlası için her yemekten sonra dişlerini fırçalamak zorundasın” .

Arif Sağ aslen nereli ve kaç yaşındadır? : 72 yaşında olan Arif Sağ aslen Erzurum’un Aşkale İlçesi Dallı köyündendir. 1945 yılında Dallı köyünde dünyaya gelen Arif Sağ, küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başladı. Arif Sağ, İstanbul’da Nida Tüfekçi’nin öğrencisi oldu. 60’lı yılların sonunda TRT İstanbul Radyosu’na bağlama sanatçısı olarak giren Arif Sağ, 1976 – 1982 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ