Habercininyeri

DİKKAT..! BU YİYECEKLERİ ÇOCUKLARINIZA YEDİRİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN..!!

DİKKAT..! BU YİYECEKLERİ ÇOCUKLARINIZA YEDİRİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN..!!
  • Genel / Gündem / SON DAKİKA
  • 27 Mart 2018
  • DİKKAT..! BU YİYECEKLERİ ÇOCUKLARINIZA YEDİRİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN..!! için yorumlar kapalı
  • 826 KEZ OKUNDU

Erken ergenliğin hızla artması nediyle uzmanlar tarafından geniç çaplı araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle gençler tarafından sıkça tüketilen yiyeceklerin erken ergenliğe sebebiyet verdiği ortaya çıktı. İşte erken ergenliğe sebebiyet veren o yiyecekler…
Erken ergenliğin son yıllarda hızla artan bir endokrin problem olduğunu belirten Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, “Erken ergenlik kız çocuklarında 8, erkek çocuklarında ise 9 yaşından önce sekonder seks karakterlerinin ortaya çıkması sonucunda oluşan bir durumdur.

Bu durum erkeklerde yumurtalık büyümesi, kızlarda ise, göğüs büyümesi olarak karışımıza çıkmaktadır dedi.

İşte erken ergenliğin sebebi olan o yiyecekler…

Aynı zamanda erken ergenliğe neden olan genetik nedenlerin yanı sıra beslenmeylede ilişkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Selim Kurtoğlu, erken ergenliğe neden olan ve gençler arasında sıklıkla tüketilen besinleri açıkladı.

İçerisinde soya maddesinin bulunduğu bisküviler, ketçaplar, çikolatalar, lavanta içerikli duş jelleri ve mısır konservesi gibi bir çok ürünün erken ergenliğe sebebiyet verebildiğini açıkladı.Aynı zamanda içerisinde ‘fitalat’ maddesi bulunduğu için plastik bardaklar ile içme sularının plastik şişelerde güneşte bırakılıp sonra içilmesi, kış döneminde domates ve salatalığın kabukla yenilmesi ve tavuğun derisiyle tüketilmesi de önemli erken ergenlik nedenleri arasında yer alıyor” dedi.

Aynı zamanda içerisinde ‘fitalat’ maddesi bulunduğu için plastik bardaklar ile içme sularının plastik şişelerde güneşte bırakılıp sonra içilmesi, kış döneminde domates ve salatalığın kabukla yenilmesi ve tavuğun derisiyle tüketilmesi de önemli erken ergenlik nedenleri arasında yer alıyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ