Habercininyeri

Bu Tavukları SAKIN Satın Almayın! Öldürüyor BAKIN Neden ?

Bu Tavukları SAKIN Satın Almayın! Öldürüyor BAKIN Neden ?
  • Genel / Gündem
  • 11 Şubat 2018
  • Bu Tavukları SAKIN Satın Almayın! Öldürüyor BAKIN Neden ? için yorumlar kapalı
  • 1.160 KEZ OKUNDU

Aman dikkat! Bu tavuklar ölümcül sonuçlar doğurabilir

Bazı yiyeceklerin ölümle sonuçlandığı gerçeği, yadsınamaz; bunun için oldukça dikkatli olmak gerektiği de… Peki, son zamanlarda hakkında sıkça uyarılan tavuk tüketimi konusunda nelere dikkat edilmeli? Satın alınan yiyeceklerin taze mi yoksa bayat mı olduğunu nasıl anlaşılır?

İşte püf noktaları.
Satın aldığımız yiyeceklerin taze ya da bayat olduğu; tüketime uygun olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı oldukça basit. En önemlisi; öncelikle güvenilir olan yerlerden alışveriş yapmaya özen göstermeniz.

Özellikle tavuk gibi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ürünler, çok kısa sürede bakteri ürettiğinden bulaşıcı ve ölümcül hastalıklara neden olabiliyor.Özellikle tavuk gibi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ürünler, çok kısa sürede bakteri ürettiğinden bulaşıcı ve ölümcül hastalıklara neden olabiliyor.

Et ve et ürünlerini satın alırken bu yüzden çok daha özenli olunmalı. Renginin normal, diri görünümlü olması, kendine has kokusunun haricinde şüpheye düşürecek bir koku bulunmaması ve göğsüne bastırdığınızda esnek olup eski şeklini alması, sulu ve gevşek bir görüntüye sahip olmamasına dikkat etmek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ