Habercininyeri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri
  • Genel / Gündem
  • 23 Şubat 2018
  • Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri için yorumlar kapalı
  • 23 KEZ OKUNDU

Bağırsak Temizleme Yöntemleri yazımızda sizler için derlediğimiz bir kaç uygulama olacak. Öncelikle sağlıklı bir bağırsak sistemi sağlıklı bir vücut sistemi demektir. Bağırsak sorunları, kalp-damar sağlığı problemleri başta olmak üzere, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi üzerinde de çeşitli problemlere neden olabilmektedir.
Bağırsak Temizleme Yöntemleri ile yapılan uygulamalar sağlığımız için yapılması gereken önemli uygulamalardan birisidir. Niye mi, birincisi zamanla bağırsaklar çeperlerimiz zararlı bakteri, mantar ve bu organizmaların atıklarıyla bir tabaka halini alır. Eğer kolonlarda atık maddeler zamanla birikir ve sağlıklı beslenme yoluyla bu maddeler dışarı atılmazsa bazı sağlık problemlerine yol açabilir, bu problemler kabızlık, şişkinlik, bağırsak gazı, hazımsızlık, göbekte aşırı şişkinlik ve gerginlik hissi, sinirlilik, alerjik hastalıklara yatkınlık ve daha pek çok sağlık sorununun oluşmasında etkilidir.

Öncelikle Bağırsaklarımızı atık borusu gibi düşünebiliriz. Bu atık borusundan, katı atıkları süpürmesi için yeterince sıvı geçmiyorsa zamanla bu borularda tıkanma meydana gelecektir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bağırsak ve beyin arasında önemli bir bağlantı mevcuttur.

İşte sizlere Bağırsak Temizleme Yöntemleri
Bitkisel Bağırsak Temizleme Kürü

1- Öncelikle günde 8 bardak yani ortalama 1,5 litreden az su içmeyeye çalışılmalı kişiden kişiye ve mevsime göre bu oran artabilir ama yetişkinler için bu miktardan az tüketmemeye gayret edilmelidir. Doğal yollardan bağırsak temizlemek için su idealdir. Sadece su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz ama eğer bir tıkanıklık varsa aşağıdaki yöntemlerden biri yada bir kaçı işinize yarayacaktır. Ayrıca gün içinde su içerken günlük ihtiyacınızın tamamını bir anda tüketmeyin. Gün içine yayın.

2- Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusu yenebilir.

3- Bağırsak Temizleme Yöntemleri nin başarıya ulaşması için özellikle kahve, kola, alkol gibi içeceklere mesafe koymak iyi bir seçenek olabilir. Çayı ise açık çay halinde ve çok sıcak olmaması kaydıyla içebiliriz. Hamur işi türü katı besinler, rafine şeker içeren her tür tatlı, kızartmalardan uzak durmakta fayda var. Her türlü et yenebilir ancak et taze et olmalı ve yanında bol sebze eşliğinde tüketilmelidir. İşlenmiş et ürünlerinden de uzak durmakta fayda var. Çorba ve salatalara, limon, zerdeçal, biberiye, karabiber gibi baharatlar katılabilir. Karabiber’de etkili bir bağırsak çalıştırıcı baharattır. Mümkünse tane halinde satın alın evinizde ihtiyaca göre öğüterek tüketin. Karabiber’in hem gaz giderici hem de bağırsak temizleyici etkisi vardır. Bkzn: Karabiberin Faydaları

4- Keçiboynuzu meyvesi, bağırsak temizliği için kullanılabilecek besinlerden birisi. Zengin lif yapısı sayesinde bağırsakları temizliyor. Ayrıca, astım alerji, saman nezlesi gibi problemlerde de fayda sağlayabiliyor. Meyveyi tükettikten sonra 1 bardak su içmek mideyi rahatlatabilir.r.

5- Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan birisidir ve aşırıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi halinde kolon temizliği için yardımcı olacaktır. Günde bir fincandan fazla içilmemesi önerilir.

6- Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş veya ev içinde çok hafif karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler sayesinde kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket haline geçecektir.

7-) Keten tohumu da etkili bir kolon temizleyicidir. Keten tohumları sindirilirken geriye kalan posa şişerek bağırsaklardan geçer bu esnada bağırsakları harekete geçirir ve bir nevi bağırsak çeperlerini süpürür.

PERHİZ YA DA ORUÇ: Haftada bir yada iki kez perhiz yapın. Bu sırada vücut sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlar. Perhizden sonra soğan, sarımsak, yoğurt, kefir gibi gıdaları yiyerek kolon temizliğine destek olabilirsiniz.

Bağırsak Temizleme Yöntemleri Zayıflatır mı?
Sadece bir kaç günlük bağırsak temizleme yöntemleriyle 4-5 kilo vermek mümkündür. Atılan bu kilolar, sadece bağırsaklarda birikmiş ve her gün bizi zehirleyen atık maddelerdir.Aynı zamanda sağlıklı ve temizlenmiş bir kolon sistemi demek hızlı bir sindirim ve hızlı metabolizma anlamına gelmektedir. Bağırsak Temizleme Yöntemleri başarı ile uygulandığı takdirde vücut toksin maddelerden arınacak ve tüm metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.

Not: Daha ciddi problemlerde lütfen doktorunuza başvurunuz. Bağırsak Temizleme Yöntemleri yazımız ilaç uygulaması değil doğal beslenme tavsiyesidir.

Sağlıcakla Kalın… PAYLAŞALIM..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ