Habercininyeri

BİM’e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor?

BİM’e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor?

Sosyal medyada bu sorunun cevabını alabilmek için onlarca başlık açılmış ve çoğunda da farklı cevaplar verilmiş.

En çok şu yorum ilgi görmüş, cevabını kendi çürütmüşArkadaşlar hem bunu merak ettim hem de başımdan geçen ilginç olayı anlatayım dedim Ben bu ilk bimi erzurum’ da gördüm. Kaç sene oldu hatırlamıyorum. Erzurumun ne kadar soğuk oldugunu anlatmaya gerek yok.
Birçok eski evde çift pencere çift balkon kapısı vardır. O zamanlar pimapen tarzı pek yaygın değil. Bim’i de bu yüzden soğuk diye çift kapılı zannettim ama mersin’e döndüğümde ne göreyim burda da çift kapı ”girmeden önce 2 defa düşün diye””Girerken 2 Çıkarken 1 düşünün””içerdeki hava ile dışardaki karışmasın diye”Bunlar verilen en çok cevaplar. Ama bunlarda değil

Diğer ulusal marketler ve yerel marketlerin genelde çoğunluğunda girişte ve çıkışta 1 kapı vardır. Hatta Türkiye’de en yaygın marketlerden biri olan A101’de de çoğunlukla 1 kapı bulunmaktadır. Bim’in bu farkı büyük merak uyandırdı. Bizde bunun cevabını sizler için özel araştırdık.

BİM markette görevli üst düzey yetkiliye ulaştık ve sosyal medyada onca başlık açıldığı halde, net bir cevap olmamasının nedenini sorduk ve bunun için 3 ayrı yetkiliden 3 ayrı cevap aldık…
1.cevap şu;hava sirkülasyonunu engellemek içerdeki sıcaklığı sabit tutmak için. Peki dışarı çıkarken 1 kapı var, o zaman sıcaklığı nasıl dengeliyorsunuz dediğimizde , haklısınız cevabını verdi  Birde hırsızın giriş kapısından çıkışını engellemek için, çünkü çıkışta kasa var ama girişte kimse yok dedi.

2.cevap şu;Girişteki 2 kapıdan, dıştaki kapının anahtarı yük indiren kamyoncularda olur. Mallar genelde akşam iner ve o bölüme 1 palet mal sığar. Bizler sabah gelir o ürünleri market içine çekeriz.
3.cevap şu oldu;BİM’in ilk ruhsat projelerinde iki kapı arası sterilizasyon mekanizması kurulacaktı. ancak bim ucuza kapatmak için sterilizasyon işlemlerini iptal etti.bu nedenle bundan sonra kalıp projeyi değiştirmek yerine iki kapılı giriş seçeneğinde devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ