Habercininyeri

Başbakan Açıkladı Devrim Gibi Kararlar !

Başbakan Açıkladı Devrim Gibi Kararlar !
  • Genel / Gündem
  • 28 Mart 2018
  • Başbakan Açıkladı Devrim Gibi Kararlar ! için yorumlar kapalı
  • 946 KEZ OKUNDU

Başbakan Binali Yıldırım Beştepe’de düzenlenen yatırım ortamının iyileştirilmesi toplantısına katıldı. Başbakan burada ekonımiye yönelik alınan devrim niteliğinde kararları açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım yatırım ortamının iyileştirmesiyle ilgili alınan yeni kararları paylaştı. Yıldırım’ın konuşmasından satıbaşları:

Yatırım ortamının iyileştirmesi yasası yürürlüğe girdi, şimdi hazırlıkları devam eden 67 maddelik bir paket daha var; onu da yakın zamanda TBMM’ye sunacağız

Şirket kurmak için illerde ilçelerde ticaret sicil müdürlüklerine gidilecek. 2250 liraya kuruluyordu şirketler şimdi 650 liraya kurulacak.Noterler üzülecek biraz ama üzülmesinler onlara yapacak iş her zaman var.

HER TÜRLÜ İŞ E DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK: Bürokrasi tuş oluyor. Tuşa basacaksınız işinizi yapacaksınız. Vatandaş ile devlet arasında her türlü iş e-devlet üzerinden yapılacak.

Şirket tasfiye yerine ticari hayatını sürdürmeyi esas alan bir anlayışla alacaklı haklarının da korunmasıyla yeni bir statüye geçsin istedik.
Öldürmek değil yaşatmak esas olmalı.

ŞİRKET BATIK HALE GELMEDEN ANLAŞMA İMKANI SAĞLANACAK

Şirketin batık hale gelmeden sıkıntı ortaya çıkar çıkmaz kurtarma anlaşmasına girebilmesine imkan sağlıyoruz.

18 EVRAK YERİNE 6 EVRAK

Bu düzenlemeyle ekonominin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü rahatlamış olacak.İnşaat izni için 18 evrak gerekiyor. Bunu 6’ya indiriyoruz. Ruhsat formunda artık tek bir imza olacak.

ZAMAN VE KAYNAK İSRAFINA SON

İskan yani yapı kullanma belgesi ve elektrik bağlama işleminde bir kolaylık yapıyoruz. Bütün belediyeler, dijital ortamda buluşturarak zaman ve kaynak israfının önüne geçmiş oluyoruz. Artık her yere koşuşturma dönemi sona ermiş olacak.

BAZ İSYASYONUNDA ZORLUKLAR ORTADAN KALKIYOR

Biz interneti kabul edeceksek bu baz istasyonlarının da hayatımızın bir parçası olacağını kabul etmeliyiz. Bizim standartlarımız elektromanyetik dalga yayma açısından Avrupa’nın müsaade ettiği oranların dörtte biri düzeyinde. Vatandaşın sağlığı her şeyin önünde geliyor. Baz istasyonu iletim noktalarında zorluklar ortadan kalkıyor.

MESAİ BİTTİ DÖNEMİ KAPANIYOR

“Mesai bitti kapılar kapandı” dönemini bitiriyoruz. Paraysa para gerekiyorsa vereceğiz. Gümrüklerimiz 24 saat açık olmalı. Gecikmenin bedeli büyük oluyor. Taşınır rehin uygulamasını daha rasyonel hale getiriyoruz.

ELEKTRİKLİ ORTAMDA GÖRÜLEBİLECEK

Bankalardaki ipotek işlemlerini de tapu müdürlüğü ile elektronik ortamda yapılmasına imkan getiriyoruz.

YATIRIMCILARA ZAMAN TASARRUFU SAĞLIYORUZ

SGK ve muhtasar beyannameleri birleştiriliyor ve yatırımcılara zaman tasarrufu sağlıyoruz.

BU PAKETLERDE PARA YOK

İmalat sanayiinde Ar-Ge için kullanılacak ara. Gereç makine ve teçhizata KDV muafiyeti getiriyoruz. Daha büyük bir paket de yolda geliyor. “Bu paketlerde para yok para istiyoruz” diyebilirsiniz. Bunlar para için hazırlık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ