Habercininyeri

AKP geri adım attı!

AKP geri adım attı!
  • Genel / Gündem
  • 16 Mart 2018
  • AKP geri adım attı! için yorumlar kapalı
  • 2.868 KEZ OKUNDU

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı ile ilgili yeni beste önerisine gelen tepkiler, AKP’ye geri adım attırdı.AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, ”İstiklal Marşımız milletin ortak marşıdır. Sözleriyle, bestesiyle hepimizin bugün karşısında hazır ola geçerek saygı gösterdiğimiz ve milletin varlığını sembolleştirmiş bir marştır” dedi.

 

 

Akp hükümeti

İstiklal marşı çıkışına

Gelen tepkiler üzerine

Geri adım

Attı

Naci Bostancı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın bestesine ilişkin geçmişte de bazı tartışmalar yaşandığını hatırlatarak, “Bu tartışmalar bestenin zorluğundan kaynaklanıyor. Bu tartışmaları yaparken aranan milletin ortak mutabakatıdır.
Eğer milletin bir mutabakatı olur ise ancak o zaman İstiklal Marşı’nın bestesine ilişkin bir düzenleme olabilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi bu bağlamdadır. İstiklal Marşı gibi siyasal farklılıkların ötesinde hepimizin ortak değeridir” diye konuştu.

 

 

MARŞTAN ELİNİZİ ÇEKİN

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise, “İstiklal Marşı’mızın bestesini güftesinden ayırmasını şiddetle reddediyorum. Bu en büyük ayrımcılıktır diyorum, İstiklal Marşı’ndan elinizi çekin. İstiklal Marşı’na saldırmak, İstiklal Marşı’nın bestesinin güftesiyle uymadığını söylemek, yüreklere nakşetmediğini söylemek, bu milli duruşu hissetmemek demektir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ